Curtainwall. Foto: ©Otto von Munchow

GF Autoriserte glassrådgivere og fasaderådgivere

Velg et medlem i Glass og Fasadeforeningen ved behov for profesjonell rådgiving. Våre medlemsbedrifter investerer i opplæring og videreutdanning slik at deres medarbeidere hele tiden skal være oppdaterte og besitte den beste kunnskapen og kompetansen innenfor sine fag- og arbeidsområder. Mange av disse bedriftene har autoriserte glassrådgivere og fasaderådgivere i sine rekker.

GF Autorisert Glassrådgiver

Akershus

Martin Borg, Backe Entreprenør Holding AS
Fornebuveien 11, 1366 Lysaker
tlf: 969 01 976
martin.borg@backe.no

Frode Dahl, Noractor AS
Blakerveien 9 B, 1920 Sørumsand
tlf: 908 08 648
frode@noractor.no

Erik Foss, Glm. Odd Foss AS
Fusdalsbråten 20, 1387 Asker
tlf: 66 78 14 70
erik@glassmesterfoss.no

Leif Hogner
Smart Glass Norge
tlf: 911 85 797
leif@smartglassnorge.no

Tone Kjos Lunde, GlassTeam AS
Dyrskuvegen 26, 2040 Kløfta
tlf: 450 67 690
tone.lunde@glassteam.no

Erland Rønning, SAPA Building System
Box 34, 2027 Kjeller
tlf: 63 89 21 00
erland.ronning@sapagroup.com

Aust-Agder

Ivan Larsen

Buskerud

Frank Aarvik, Drammen Glass IDS AS
Lundaveien 56, 3032 Drammen
tlf: 32 88 95 53
post@drammenglass.com

Henning Austad, Modum Glassindustri AS
Fabrikkveien 55, 3360 Geithus
tlf: 32 78 31 30
henning@modumglass.no

Geir Bakken, Kongsberg v.g. skole, Glassfagsenteret
Kobberviksv. 3, 3615 Kongsberg
tlf: 32 76 73 24
geir.bakken@bfk.no

Bent Hogstad, Kongsberg Glasservice
Baneveien 32, 3612 Kongsberg
tlf: 32 73 06 75
bent@kongsberg-glasservice.no

Paal Juelsen, FasadeConsult Aluminium AS
Hagatjernvn. 23, 3050 Mjøndalen
tlf: 400 32 059
paal.juelsen@fasadeconsult.no

Jan Iver Krekling, FasadeConsult Aluminium AS
Hagatjernvn. 23, 3050 Mjøndalen
tlf: 901 68 415
jan.iver.krekling@fasadeconsult.no

Per Arne Olsen, Hønefoss Glass-Service AS
Oslovn. 31, 3511 Hønefoss
tlf: 32 12 33 70
post@hfs-glasservice.no

Kim-Ole Skinstad, Modum Glassindustri AS
Katfos Næringspark, 3360 Geithus
tlf: 452 79 586
kim@modumglass.no

Finmark

Tom-Edvard Simensen, Thermoglass AS
Box 245, 9501 Alta
tlf: 78 44 36 80
tom@thermoglass.no

Hedmark

Jesper Forsberg, Proglass AS
c/o Jan Tore Myhre AS
Vestmovegen 26, 2420 Trysil
tlf: 913 98 598
jesper@proglass-as.no

Arne Sverre Hansen, Vitrea AS
Vognvn.153, 2319 Hamar
tlf: 62 52 78 78
arne@vitrea.no

Asbjørn Sandberg, Glassbua Kirkenær
Box 90, 2260 Kirkenær
tlf: 62 94 74 69
glassbua@online.no

Anette Østberg
Profilteam AS
tlf: 958 63 929
anette@profilteam.no

Hordaland

Harald Goksøyr, Fasader og Glass AS
Box 53, Godvik, 5882 Godvik
tlf: 55 50 05 53
harald@fasaderogglass.no

Jon Erik Pedersen, Accord Glassbygg AS
Storebotn 27, 5309 Kleppestø
tlf: 56 14 10 44
jon.erik@accord.no

Rune Skar, Wergeland Glass AS
Kokstaddalen 4, 5257 Kokstad
tlf: 56 91 72 00
rune@wergelandglass.no

Ole Arne Torsvik, Pilkington Norge AS
Solheimsgt. 11, 5058 Bergen
tlf: 55 98 55 98
olearne.torsvik@no.nsg.com

Tore Tronrud, Pilkington Norge AS
Solheimsgt. 11, 5058 Bergen
tlf: 55 98 55 98
tore.tronrud@no.nsg.com

Arild Wergeland, Wergeland Glass AS
Kokstaddalen 4, 5257 Kokstad
tlf: 55 91 72 00
arild@wergelandglass.no

Møre og Romsdal

Joar Haram,
Flem, 6293 LONGVA
tlf: 920 10 435
joa-maha@online.no

Even M. Muldal, Morad Vest AS
Blindheimsgeilane 2, 6012 Ålesund
tlf: 950 32 674
post@moradvest.no

Alfred Sandøy,
Sandane 6, 6264 TENNFJORD
tlf: 934 40 788
alfred@mimer.no

Nordland

Tommy Iversen, Bodø Glass & Ramme AS
Terminalvn. 14, 8006 Bodø
tlf: 975 14 477
tommy@bodoglass.no

Per Arne Steffensen, Drag Industrier AS
Box 1060, 8001 Bodø
tlf: 75 55 09 70
pas@drag.no

Nord-Trøndelag

Erik Knudsen
Riis Glass & Metall AS,avd. Stjørdal
tlf: 989 06 292
erikk@riis.no

Oppland

Morten Dalby, Vetrotech Nordic & Baltic
Brusvefaret 46, 2821 Gjøvik
tlf: 952 68 194
morten.dalby@saint-gobain.com

Oslo

Are Christoffersen, Dorma Norge AS
Alfasetvn. 1, 0668 Oslo
tlf: 982 98 100
are.christoffersen@dorma.no  

Bjørn Furulund, Glm. Knut Furulund AS
Cecilie Thoresens vei 5 c, 1153 Oslo
tlf: 22 28 04 90
bjorn@furulund.no

Per Henning Graff, Glass og Fasadeforeningen
Fridtjof Nansens vei 19, 0369 Oslo
tlf: 915 64 455
graff@gffn.no

Jan Frode Hagen, Pilkington Norge AS
Stansevn. 35, 0976 Oslo
tlf: 23 33 59 00
jan.hagen@no.nsg.com

Villy Kolstad, Oslo Glass & Vindu AS
Smalvollvn. 63, 0667 Oslo
tlf: 22 08 17 80
info@osloglass.no

Kristen Kåsin, Pilkington Norge AS
Stansevn. 35, 0976 Oslo,
tlf: 404 48 363
kristen.kasin@no.nsg.com

Linda Ørnhoft Lyse
S.G. Bøckmann AS
tlf: 991 29 553
linda.lyse@saint-gobain.com

Mette Strømberg, Pedersen’s Glass-Service AS
Stålfjæra 14, 0975 Oslo
tlf: 22 72 43 00
peglas@online.no

Thomas Aasen, Schüco International KG
Box 56 Bogerud, 0621 Oslo
tlf: 922 69 477
TAasen@schueco.com

Aina Broen Freitag, Saint-Gobain Bøckmann AS
Strømsvn. 323 B, 1081 Oslo
tlf: 952 68 202
aina.broen.freitag@saint-gobain.com

Rogaland

Roald Asbjørnsen, Hubro AS
Arabergvn. 6, 4055 Sola
tlf: 51 64 69 00
roald.asbjornsen@hubro-as.no

Arvid Berge, NorDan AS
Stasjonsvegen 46, 4460 Moi
tlf: 51 40 40 00
arvid.berge@nordan.no

Bjørn Arve Bjelland
S.G. Bøckmann AS
tlf: 412 55 007
bjorn.arve.bjelland@saint-gobain.com

Sveinung Gilje, Vikeså Glassindustri AS
Bjerkreimsvn. 1359, 4387 Bjerkreim
tlf: 474 69 728
sveinung.gilje@vgi.no

Fredrik Larsson, Saint-Gobain Bøckmann AS
Nesøyra 15, 4208 Saudasjøen
tlf: 952 96 341
fredrikrikhard.larsson@saint-gobain.com 

Eivind Mikkelsen, Hubro AS
Arabergvn. 6, 4055 Sola
tlf: 51 64 69 00
em@hubro-as.no

Finn Sæther, Glass & Låsservice Haugesund AS
Longhammarvegen 19, 5536 Haugesund
tlf: 992 18 412
finn@glassoglaas.no

Ruth Tungland, Saint-Gobain Bøckmann AS
Nesøyra 15, 4208 Saudasjøen
tlf: 952 79 825
ruth.tungland@saint-gobain.com

Anne B. Wiersen, Saint-Gobain Bøckmann AS
Nesøyra 15, 4208 Saudasjøen
tlf: 977 85 936
anne-bjorg.wiersen@saint-gobain.com

Sogn og Fjordane

Arve Martin Almenning
Nordvest Vinduet AS
6713 Almenningen
tlf: 909 53 105
arve@nordvestvinduet.no

Dag A. Kvamme
Glassmester Kvamme AS
6713 Almenningen
tlf: 40 00 59 39
dag@kvamme.no

Johan Maurstad Kvamme
Glassmester Kvamme AS

Olav Maurstad Kvamme
Glassmester Kvamme AS
tlf: 472 01 260
olav@kvamme.no

Bent Kråkenes
Nordvestvinduet AS
tlf: 916 37 403
bent@nordvestvinduet.no

Bjørn Holvik
John Holvik AS
Box 260, 6801 Førde
tlf: 57 83 08 50
bjorn@holvik.as

Connie Holvik
John Holvik AS
Box 260, 6801 Førde
tlf: 481 27 744
connie@holvik.as

Andreas Nylund
John Holvik AS
Box 260, 6801 Førde
tlf: 415 32 338
andreas@holvik.as

Magne O. Tonning
John Holvik AS
Box 260, 6801 Førde
tlf: 57 82 20 77
magne.ove@holvik.as

Sør-Trøndelag

Stine Bakheim, Riis Glass & Metall AS
Box 1818, Lade, 7440 Trondheim
tlf: 73 92 90 20
stineb@riis.no

Tor Steinar Johansen
Utleirvn. 134, 7036 Trondheim
tlf: 909 77 457
tor.steinar.johansen@gmail.com

Tore Staverløkk, Riis Glass & Metall AS
Box 1818, Lade, 7440 Trondheim
tlf: 73 92 90 20
tores@riis.no

Erik Weisethunet, EW Glass & Plast AS
Transittgt. 16, 7042 Trondheim
tlf: 928 04 141
erik@ewglass.no

Erling Withbro
7320 Fannrem
tlf: 913 11 214
erling@lilleronning.no

Telemark

Knut Andre Arnesen, Kragerø Glass & Ramme AS
Kammerfossvn. 2, 3770 Kragerø
tlf: 35 98 65 30
firmapost@kgr.no

Bjørn O. Thowsen, Glm. Kr. Thowsen AS
Njålsv. 2, 3917 Porsgrunn
tlf: 35 55 01 04
glassmester@thowsen.no

Troms

Andreas Appelbom, Glassmester A. Appelbom AS
Stakkevollvn. 35, 9010 Tromsø,
tlf: 474 64 908
andreas@appelbom.no

Mads Appelbom, Glassmester A. Appelbom AS
Stakkevollvn. 35, 9010 Tromsø,
tlf: 474 64 907
mads@appelbom.no

Stig Jakobsen, Glassmester A. Appelbom AS
Stakkevollvn. 35, 9010 Tromsø
tlf: 474 64 900
stig@appelbom.no

John Fredrik Haugland, Glm. Eriksen AS
Terminalgata 14, 9019 Tromsø
tlf: 958 87 738
john@glassmestereriksen.no

Ragnar Krane, Krane Glass & Fasade AS
Box 2204, 9268 Tromsø
tlf: 77 67 92 00
ragnar@krane.com

Vest-Agder

Eivind Brøvig, CG-Gruppen AS
Moseidmoen Industribygg, 4703 Vennesla
tlf: 38 15 10 00
eivind@cg-glass.no

Vestfold

Peggy H.L. Arntzen, Glassfabrikken AS
Hegdal, 3261 Larvik
tlf: 33 13 70 00
peggy@glassfabrikken.no

Tor Anders Berven, Kvam’s Glass AS
Tomtegt. 4, 3183 Horten
tlf: 922 83 448
tor.anders@kvamsglass.no

Jan Øyvind Drtina, Tønsberg Glassliperi og Speilfabrikk AS
Trælleborgodden 10, 3112 Tønsberg
tlf: 913 23 321
drtina@glassliperi.no

Jørgen Fadum, Glassfabrikken AS
Hegdal, 3261 Larvik
tlf: 33 13 70 00
jorgen@glassfabrikken.no

Karin Hofstad, Kvam’s Glass AS
Tomtegt. 4, 3183 Horten
tlf: 33 04 27 44
karin@kvamsglass.no

Øystein Kvam, Kvam’s Glass AS
Tomtegt. 4, 3183 Horten
tlf: 901 56 755
oystein@kvamsglass.no

Berit Ness, CC-Glass Tønsberg AS
Trælleborgodden 10, 3112 Tønsberg
tlf: 33 30 79 91
berit@ccglass.no

Kenneth Sande, Saga Aluminium AS
Hinderveien 1, 3223 Sandefjord
tlf: 915 28 170
kenneth@sagaaluminium.no

Anders N. Tvetene
Glassfabrikken AS
tlf: 901 48 112
anders@glassfabrikken.no

Connie Renate Aas, Tønsberg Glassliperi & Speilfabrikk AS
Trælleborgodden 10, 3112 Tønsberg
tlf: 952 96 395
connie@glassliperi.no

Østfold

Egon Andersen
GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 952 68 140
egon.andersen@glassteam.no

Lars Erling Akre
Saint-Gobain Bøckmann AS
Rosenborgvn. 7, 1630 Gml. Fredrikstad
tlf: 908 19 182
larserling.akre@saint-gobain.no

Randi Ekeberg Bruun
Friva AS
tlf: 908 78 030
randi@friva.no

Marianne Jensen
Saint-Gobain Bøckmann AS
Rosenborgvn. 7, 1630 Gml. Fredrikstad
tlf: 952 96 321
marianne.louise.jensen@saint-gobain.com

Bjørn Jensen
Greåker Glass og Rammeforretning AS
Greåkervn. 138, 1718 Greåker
tlf: 69 14 05 77
firmapost@greaker-glass.no

Henrik Karlsen
GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 474 57 600
henrik.karlsen@glassteam.no

Lasse Nilsen
GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 952 68 125
lasse.nilsen@glassteam.no

Thomas Hagen Pettersen
Friva AS
tlf: 904 70 131
thomas@friva.no

Jørgen Slydahl
GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 952 96 360
jorgen.slydahl@glassteam.no

Kikki Warvik
GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 952 68 208
kikki.warvik@glassteam.no

Gunn Weiby
GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 952 68 141
gunn.weiby@glassteam.no

GF Autorisert Fasaderådgiver

Akershus

Jørn Weiby, TrioVing AS
Anolittveien 1-3, 1400 Ski
tlf: 952 68 138
jorn.weiby@assaabloy.com

Martin Borg, Backe Entreprenør Holding AS
Fornebuveien 11, 1366 Lysaker
tlf: 969 01 976
martin.borg@backe.no

Morten Torp, Elverhøy Aluminium og Glass AS
Fetvn. 2242, 1910 Enebakkneset
tlf: 984 20 047
mht@elverhoy.no

Ragnhild Lokna Nygård, Sapa Building System
Kjeller Vest 6, 2007 Kjeller
tlf: 452 55 016
Ragnhild.Nygard@sapagroup.com

Dag Ove Pettersen, Sapa Building System
Kjeller Vest 6, 2007 Kjeller
tlf: 908 09 808
dag.ove.pettersen@wicona.com

Kristian Sivertsen, Sapa Building System
Kjeller Vest 6, 2007 Kjeller
tlf: 906 98 148
kristian.sivertsen@sapagroup.com

Christof Muth,
Prost Stabels vei 528, 2019 Skedsmokorset
tlf: 488 98 154
chmu@getmail.no

Hordaland

Jon Erik Pedersen, Accord Glassbygg AS
Storebotn 27, 5309 Kleppestø
tlf: 56 14 10 44
jon.erik@accord.no

Møre og Romsdal

Joar Haram,
Flem, 6293 Longva
tlf: 920 10 435
joa-maha@online.no

Nordland

Martin Hansen, Blikk Fasader AS
Vikaveien 25, 8622 Mo i Rana
tlf: 900 10 255
martin@blikk.as

Oppland

Håkon Lysen, Sagstuen AS
Box 62, 2801 Gjøvik
Tlf: 924 09 019
hakon.lysen@ssagstuen.no

Morten Rognlid, Sagstuen AS
Box 62, 2801 Gjøvik
tlf: 480 68 028
morten.rognlid@sagstuen.no

Oslo

Per Henning Graff, Glass og Fasadeforeningen
Fridtjof Nansens vei 19, 0369 Oslo
tlf: 915 64 455
graff@gffn.no

Håkon Opkvitne, Sagstuen AS
Nedre Rommen 3, 0988 Oslo
tlf: 934 04 641
hakon.opkvitne@sagstuen.no

Ben Vidar Pedersen, Schüco International KG
Innspurten 15, 0663 Oslo
tlf: 954 38 077
bvpedersen@schueco.com

Rogaland

Leif Ivarhus, Hubro AS
Arabergvn. 6, 4050 Sola
tlf: 51 64 69 00
leif.ivarhus@hubro-as.no

Sebastian Wasilewski, Hubro AS
Arabergvn. 6, 4055 Sola
tlf: 453 93 802
wasseb@hubro-as.no

Sveinung Gilje, Vikeså Glassindustri AS
Bjerkreimsvn. 1359, 4387 Bjerkreim
tlf: 474 69 728
sveinung.gilje@vgi.no

Sogn og Fjordane

Are Bolseth, Bolseth Glass AS
Box 173, 6821 Sandane
tlf: 57 86 80 00
ab@bolseth.no

Jonny Ravnestad, Bolseth Glass AS
Box 173, 6821 Sandane
tlf: 57 86 80 00
jr@bolseth.no

Telemark

Morten Mitchell, Nenset Glassverksted AS
Bedriftsvn. 108, 3735 Skien
tlf: 950 42 067
morten@nenset-glassverksted.no

Troms

Mads Appelbom, Glm. A. Appelbom AS
Stakkevollvegen 35, 9010 Tromsø
tlf: 474 64 907
mads@appelbom.no

Ståle Nicolaisen, Netglass Totalfasade AS
Hummervegen 2, 9104 Kvaløya
tlf: 473 08 030
staale@netglass.org

Noralf Nymo,
Rasteby, 9046 Oteren
tlf: 901 85 970
noralf.nymo@storfjord.net

Vest-Agder

Eivind Brøvig, CG-Gruppen AS
Moseidmoen Industribygg, 4703 Vennesla
tlf: 38 15 10 00
eivind@cg-glass.no

Vestfold

Jan Israelsen, Saga Aluminium AS
Hindervn. 1, 3223 Sandefjord
tlf: 915 45 200
jan@sagaaluminium.no

Østfold

Egon Andersen, GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 952 68 140
egon.andersen@glassteam.no

Tormod Günther, GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 952 96 308
tormod.gunther@glassteam.no

Henrik S. Karlsen, GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 474 57 600
henrik.karlsen@glassteam.no

Rune Langbråten, GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 913 84 204
rune.langbraaten@glassteam.no

Tor Myhre, GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 952 68 134
tor.myhre@glassteam.no

Henrik R. Nilsen, GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 952 77 067
henrik.nilsen@glassteam.no

Gunn Weiby, GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 952 68 141
gunn.weiby@glassteam.no

Geir Johansson, S.G. Bøckmann AS
Rosenborgveien 7, 1630 Gamle Fredrikstad
tlf: 481 18 800
geir.johansson@saint-gobain.com

Marius Hagen, EMA Glass AS
Styrkervn. 8, 1650 Sellebakk
tlf: 974 74 539
firmapost@ema.no

GF Autorisert Glass- og Fasaderådgiver

Akershus

Martin Borg, Backe Entreprenør Holding AS
Fornebuveien 11, 1366 Lysaker
tlf: 969 01 976
martin.borg@backe.no

Hordaland

Jon Erik Pedersen, Accord Glassbygg AS
Storebotn 27, 5309 Kleppestø
tlf: 56 14 10 44, fax: 56 14 43 04
jon.erik@accord.no

Møre og Romsdal

Joar Haram,
Flem, 6293 Longva
tlf: 920 10 435
joa-maha@online.no

Oslo

Per Henning Graff, Glass og Fasadeforeningen
Fridtjof Nansens vei 19, 0369 Oslo
tlf: 915 64 455
graff@gffn.no

Rogaland

Sveinung Gilje, Vikeså Glassindustri AS
Bjerkreimsvn. 1359, 4387 Bjerkreim
tlf: 474 69 728
sveinung.gilje@vgi.no

Troms

Mads Appelbom, Glm. A. Appelbom AS
Stakkevollvegen 35, 9010 Tromsø
tlf: 474 64 907
mads@appelbom.no

Østfold

Egon Andersen, GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 952 68 140
egon.andersen@glassteam.no

Henrik Karlsen, GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 474 57 600
henrik.karlsen@glassteam.no

Gunn Weiby, GlassTeam AS
Trykkerivn. 4, 1653 Sellebakk
tlf: 952 68 141
gunn.weiby@glassteam.no

Vi autoriserer glassrådgivere og fasaderådgivere

Glass og Fasadeforeningen (GF) tilbyr to kurs for autorisering, GF Autorisert Glassrådgiver og GF Autorisert Fasaderådgiver.

Formål:

Glass og Fasadeforeningen fremmer kunnskap, kompetanse, kvalitet, seriøsitet og ansvar på vegne av felleskapet og enkeltmedlemmet gjennom utstrakt markedskommunikasjon.

Glass og Fasadeforeningen er bransjens talerør overfor offentlige myndigheter og medvirker aktivt ved utforming av forskrifter, regler og normer som påvirker bransjens arbeidsbetingelser og krav til teknisk nivå på produkter og tjenester.

Glass og Fasadeforeningen er ansvarlig for og tilrettelegger kurs- og utdanningsvirksomhet som sikrer et høyt kunnskaps- og kompetansenivå i medlemsbedriftene og inspirerer til rekruttering og oppslutning om fagutdanningen innen Glassfaget.

Glass og Fasadeforeningen tilbyr et bredt kurs og utdanningsprogram. Dette er med på å sikre et høyt kunnskaps- og kompetansenivå i medlemsbedriftene.

Foreningens egen topputdannelse innebærer autorisasjon som Glassrådgiver eller Fasaderådgiver.

Kurset retter seg mot medarbeidere i Glass og Fasadeforeningens medlemsbedrifter som har sine virkeområder innenfor byggverk og som har behov for god kunnskap om materialer, produkter, forskrifter og regelverk som omfatter og berører foreningens fagområder Glassmester/Håndverk, Glassindustri og Fasade/Solskjerming.

Deltakelse på våre rådgiverkurs forutsetter medlemskap i Glass og Fasadeforeningen og formål og generelle bestemmelser  er forankret i foreningens vedtekter.

Generelle bestemmelser
  1. Kurset tilbys foreningens medlemsbedrifter eksklusivt.
  2. GF Autorisasjon innvilges etter gjennomført kurs og bestått prosjektoppgave.
  3. Kandidater som skal søke om deltakelse på kurs må være tilknyttet en medlemsbedrift i GF.
  4. Kandidat som har oppnådd GF Autorisasjon opprettholder denne så lenge han har tilknytning til en medlemsbedrift i GF og har fulgt oppgraderingskursene.
  5. GF Autorisert rådgiver som ikke følger oppgraderingskursene mister retten til å benytte tittelen GF Autorisert Glassrådgiver eller GF Autorisert Fasaderådgiver.
  6. GF Autorisert rådgiver som ikke lenger har tilknytning til en medlemsbedrift i GF mister retten til å benytte tittelen GF Autorisert Glassrådgiver eller GF Autorisert Fasaderådgiver.
  7. GF Autorisert rådgiver som ikke lenger har tilknytning til en medlemsbedrift tilbys å følge oppgraderingskursene og får tilbake retten til å benytte tittelen GF Autorisert Glassrådgiver eller GF Autorisert Fasaderådgiver ved gjeninntreden i en medlemsbedrift.
  8. En tidligere GF Autorisert rådgiver som har tapt autorisasjonen i henhold til pkt. 5 (eventuelt i kombinasjon med pkt. 6), tilbys å gjennomføre grunnkurset på ny til halv pris, og må levere ny prosjektoppgave for å få tilbake retten til å bære tittelen GF Autorisert Glassrådgiver eller GF Autorisert Fasaderådgiver.
  9. En tidligere GF Autorisert rådgiver som har tapt autorisasjonen i henhold til pkt. 6, men ikke i henhold til pkt. 5, f.eks. fordi det ikke er blitt arrangert kurs i utmeldingsperioden, tilbys å få tilbake autorisasjonen mot å betale et gebyr fastsatt av GF
  10. GF er eier av autorisasjonsordningen for GF Autorisert Glassrådgiver og GF Autorisert Fasaderådgiver.
  11. GF kan når som helst endre bestemmelsene for autorisasjonsordningen. Det påhviler den autoriserte å holde seg oppdatert på de til enhver tid gjeldende bestemmelser og styrende dokumenter som ligger til grunn for autorisasjonsordningen.
  12. GF kan når som helst la autorisasjonsordningen opphøre, uten ansvar overfor autoriserte rådgivere eller andre. Autorisasjonen vil i et slikt tilfelle bortfalle umiddelbart.
GF Autorisert Glassrådgiverkurs

Kurset er for deg som er glassmester, montør, arbeidsleder, prosjektleder, saksbehandler eller selger.

Glass og Fasadeforeningen utdanner ansatte i medlemsbedriftene til autoriserte rådgivere i glassfaget.

Kurset inneholder undervisning om glass og bearbeiding, energi, sikkerhet, TEK 10 og SAK10. TEK 17 og NS 3510 er sentrale temaer. Smarte glass og energiproduksjon via glasset, er spennende emner som vil bli viet oppmerksomhet.

Forståelse av lover og regler, spesielt med tanke på reklamasjoner, anbud og tilbud blir gjennomgått.

GF Autorisert Fasaderådgiverkurs

I 2007 ble det første gang utdannet fasaderådgivere. På fasaderådgiverkurset settes fokus på fasaden, og det som hører til inn under denne delen av faget.

Det er frem til nå utdannet og autorisert 52 fasaderådgivere gjennom Glass og Fasadeforeningen, og nytt kurs har planlagt oppstart i begynnelsen av desember 2017.

Oppgraderingskurs GF Glass- og Fasaderådgivere

GF autoriserte glass- og fasaderådgivere, må hvert 5. år ha et oppgraderingskurs for å opprettholde sin autorisasjon.

Kurset går over 2 dager, og tar for seg emner som er av interesse for en rådgiver i faget. Faglige nyheter, endringer i TEK og standarder, juss for bransjen, dokumentasjon og dimensjonering er aktuelle temaer på oppgraderingskurs.

Oppgraderingskurs holdes normalt i juni.

© Copyright - Glassportal / Member Media AS